Інформування та експлуатація результатів

За підтримки програми «Навчання впродовж життя» Європейського Союзу

 

7 жовтня  2013 р. професор О.Шнирков виступив з лекцією про економіку ЄС в Українській академії банківської справи Національного банку України (56 учасників).

8 жовтня  2013 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією про економіку ЄС в Національній академії державного управління при Президентові України (45 учасників).

20-23 жовтня 2013 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у V мережевій конференції «Політика сусідства ЄС – огляд і перспективи», організованій Інститутом Європи Університету Цюріха (місце проведення – Єрусалим, Ізраїль) з доповіддю «Політична асоціація і економічна інтеграція з ЄС як фактор ключових реформ в Україні».

29 жовтня 2013 року професор Шнирков О. взяв участь у конференції «Сільськогосподарський сектор в Угоді про асоціацію України з ЄС».

4 листопада 2013 року керівник проекту Жана Моне прочитав лекцію в Академії державного управління при Президентові України на тему: «Реформування економіки України з урахуванням досвіду ЄС».

7 листопада  2013 року професор Шнирков О. виступив з лекцією на тему: «Європейський Союз у міжнародних інтеграційних процесах: Україна» в Товаристві «Знання» України.

11 листопада 2013 року завідуючий кафедри взяв участь у засіданні Національного Конвенту з ЄС України.

12 листопада 2013 року керівник проекту Жана Моне прочитав лекцію в Академії державного управління при Президентові України на тему: «Соціальні стандарти ЄС: досвід для України».

14 листопада 2013 року газеті «Київський університет» опублікована стаття «Новий етап у розбудові європейських студій в університеті» доцента Чугаєва О.А., присвячена проекту.

14-15 листопада 2013 року керівник проекту Жана Моне  прийняв участь в Конференції Жана Моне «Політичне значення європейської економічної інтеграції – на шляху до політичного союзу», яка проводилася у Брюсселі в Бельгії.

19 листопада 2013 року керівник проекту Жана Моне  поінформував про проект студентів 4-го курсу відділення «Міжнародні економічні відносини» Інституту міжнародних відносин.

20 листопада 2013 року керівник проекту Жана Моне виступив з інформацією  про проект на засіданні кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин.

25 листопада 2013 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Соціальний розвиток в ЄС: досвід для України» в Національній академії державного управління при Президентові України.

2 грудня 2013 р. керівник проекту Жана Моне виступив на міжнародному круглому столі з нагоди 125-річчя від дня народження Жана Моне «Саміт Східного партнерства у Вільнюсі: Що далі?» у Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

3 грудня  2013 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Україна в міжнародних інтеграційних процесах» в Українській академії банківської справи Національного банку України.

4 грудня 2013 р. керівник проекту Жана Моне виступив на відео-конференції «Угода про асоціацію між Україною та ЄС» в Національній академії державного управління при Президентові України з доповіддю на тему «Економічні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

23 січня 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Міжнародна інтеграція як фактор модернізації економіки України» в Національній академії державного управління при Президентові України.

28 січня  2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Україна в міжнародних інтеграційних процесах: ЄС та Митний союз» в Українській академії банківської справи Національного банку України.

30 січня 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Соціальні стандарти в ЄС» в Національній академії державного управління при Президентові України.

06 лютого 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «ЄС у світовій економіці» в рамках зимової школи «Світова економіка на початку ХХІ століття» в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Керівник проекту Жана Моне став одним з головних редакторів книги – Післякризова глобальна економіка: відновлення рівноваги (Post-Crisis Global Economy: Restoration of Equilibrium: Monograph / A.Andreeva, O.Anisimova, Yu.Bilenko and others / Edited by O.Shnyrkov and Anton Filipenko. – K.: Publishing center “Kyiv University”, 2013. – 311 p.)

26 лютого 2014 р. керівник проекту Жана Моне підтримав звернення Української асоціації європейський студій до Кабінету міністрів України щодо експертної допомоги в реалізації Угоди про асоціацію України з ЄС.

02 березня 2014 р. керівник проекту Жана Моне підтримав звернення викладачів Інституту міжнародних відносин щодо ситуації в Криму до своїх колег та партнерів в Росії.

03 березня 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив зі спеціальністю лекцію  «Україна і зони вільної торгівлі з ЄС та  країнами СНД» для викладачів кафедри іноземних мов Інституту міжнародних відносин.

04 березня 2014 р. керівник проекту Жана Моне прочитав лекцію для студентів III курсу спеціальності  «Міжнародний бізнес» Інституту міжнародних відносин «Як  ЄС може економічно вплинути на Росію в Кримській кризі?»

04 березня 2014 р. керівник проекту Жана Моне прочитав лекцію для студентів IV курсу спеціальності  «Міжнародні економічні відносини» Інституту міжнародних відносин «Як ЄС може економічно вплинути на Росію в Кримській кризі?»

Керівник проекту Жана Моне став одним з редакторів книги – Зони вільної торгівлі на початку ХХІ століття: монографія / О.І. Шнирков, А.С. Філіпенко, А.П. Румянцев та ін.; за ред. О.І. Шниркова, В.І. Муравйова. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2013. – 399 с.

За ініціативою керівника проекту Жана Моне в Інституті міжнародних відносин стартує лекторій з проблем Асоціації України та ЄС для студентів вищих навчальних закладів України, де передбачено розгляд основних політичних, юридичних та економічних питань.

31 березня 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Україна в міжнародних інтеграційних процесах» в Українській академії банківської справи Національного банку України.

04 квітня 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив на міжнародному семінарі «Східне партнерство: виклики після Майдану» у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» із доповіддю «Зовнішні виміри поглиблення та розширення асоціації України з ЄС».

07 квітня 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Україна в міжнародних інтеграційних процесах» в Національній академії управління при Президентові України.

09 квітня керівник проекту Жана Моне прочитав  лекцію для студентів м. Києва «Економічні аспекти Угоди про асоціації України з ЄС» у рамках лекторію ІМВ «Угода про асоціацію України з   ЄС».

10 квітня 2014 р.  професор О.І. Шнирков взяв участь в організації  міжнародної наукової конференції в  ІМВ:   «Україна – ЄС: новий етап економічної інтеграції» та виступив з доповіддю на тему: «Зовнішні виміри економічної асоціації України з ЄС».

11 квітня 2014 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у 7-му Київському форумі «Безпека на лінії розриву», організованому фондом «Відкрий Україну» Арсенія  Яценюка.

22 квітня 2014 р. відбувся захист кандидатської дисертації Харкової Л.О. «Вплив митних союзів на структурні зрушення в економіках країн-учасниць», підготовленої під керівництвом проф. Шниркова О.І.

24 квітня 2014 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у  ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Реструктуризація глобального простору: історичні імперативи та виклики» з виступом «Зовнішні виміри поглибленої та розширеної зони вільної торгівлі України з ЄС»

25 квітня 2014 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у Всеукраїнському науковому студентському конкурсі з міжнародної економіки як член експертної комісії.

13 травня 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Угода про асоціацію з ЄС як фактор реформування національної економіки України» в Національній академії управління при Президентові України.

15 травня  2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекціями «Україна в європейських інтеграційних процесах» і «Політика зайнятості в країнах ЄС» в Центрі підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів державної служби зайнятості Інституту підготовки кадрівДержавної служби зайнятості України.

25 травня 2014 р. професор О.І. Шнирков виступив з інтерв’ю на каналі 1+1.

11 вересня  2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Європейські стандарти соціального розвитку» в Національній академії державного управління при Президентові України.

16 вересня 2014 р. – організація семінарів для студентів ІІІ-ІV курсів Інституту міжнародних відносин під час синхронної ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

22 вересня 2014 р. професор О.І. Шнирков виступив з інтерв’ю щодо Угоди про асоціацію України та ЄС для Інституту журналістики  Київського національного університету імені Тараса Шевченко.

1 жовтня 2014 р. професор О.І. Шнирков виступив з ініціативою щодо приєднання Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченко та Всеукраїнської асоціації економістів-міжнародників до створення Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС.

7 жовтня 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Соціальні стандарти в ЄС» в Національній академії державного управління при Президентові України.

7 жовтня 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Україна в європейських інтеграційних процесах» в Національній академії державного управління при Президентові України.

09 жовтня 2014 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у  Міжнародній конференції «Виклики європейській архітектурі безпеки: український контекст».

16 жовтня 2014 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у VІІІ Конгресі Української асоціації європейських студій «Сучасні виклики викладання і дослідження європейських студій».

20 жовтня  2014  р. професор О.Шнирков виступив з лекцією «Економічна асоціація України з ЄС» в Українській академії банківської справи Національного банку України.

21 жовтня 2014 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у  Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми міжнародних відносин (Світове співтовариство:глобальні і регіональні виклики)» із доповіддю «Освітні та наукові програми з міжнародних економічних відносин у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка: 40 років досвіду».

27 жовтня 2014 р. – підготовка розділу наукової доповіді на засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Економічна реакція Росії на Угоду про асоціацію України з ЄС».

27 жовтня  2014 р. відбувся захист дисертацій Ю.В.Ясковець на тему «Розвиток взаємодоповнюваності інфраструктурних галузей України та ЄС» та О.О.Беляєвої на тему «Управління формуванням кредитних портфелів у банківській системі країн центральної та східної Європи в умовах євроінтеграції». Професор О.Шнирков прийняв участь у науковій дискусії.

28 жовтня 2014 р. професор О. Шнирков звітував про виконання заходів першого року проекту на засіданні Вченої ради Інституту міжнародних відносин (ЗВІТ).

03 листопада 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Проблеми переходу до реалізації економічної частини Угоди про асоціацію України з ЄС» в Національній академії державного управління при Президентові України.

12 листопада 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Адміністрування Угоди про асоціацію України з ЄС» в Національній академії державного управління при Президентові України.

27 листопада 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Досвід ЄС щодо економічної асоціації з іншими країнами» в Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України.

09 грудня 2014 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Зона вільної торгівлі між Україною і ЄС: переваги та виклики» в Національній академії державного управління при Президентові України.

12 грудня 2014 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у конференції «Торговельна політика України: погляд у майбутнє», організованій Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Посольством Швеції в Україні, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та  Дипломатичною академією України при Міністерстві закордонних справ України.

23 грудня 2014 р. професор О.Шнирков виступив першим опонентом на захисті дисертації А.В.Чужикова на здобуття наукового ступеню кандидата економічних наук на тему «Міжнародна комерціалізації телевізійної продукції на медіа-ринку ЄС».

У січні 2015 р. здійснено розробку і затвердження нових бакалаврських та магістерських навчальних планів за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини», у тому числі за спеціальністю «Економіка європейської інтеграції».

05 лютого 2015 р. керівник проекту Жана Моне виступив з доповіддю на міжнародному круглому столі «Перспективи відносин Україна – РФ: концептуальні підходи і практичні кроки», організованому Центром Разумкова і Фондом Конрада Аденауера.

16 лютого 2015 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Україна у міжнародних інтеграційних процесах» в Національній академії державного управління при Президентові України.

20 лютого 2015 р. професор О.Шнирков виступив з лекцією «Угода про асоціацію між Україною та ЄС» у спільній зимній школі для студентів, що проводилася в Американській торговельній палаті в Україні.

17 березня 2015 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Соціальні стандарти в ЄС» в Національній академії державного управління при Президентові України.

26 березня 2015 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у міжнародній конференції «Один рік після Майдану: уроки та виклики для Європи та України», організованій Інститутом міжнародних відносин і політичних наук Вільнюського університету (Литва) з доповіддю «Які можливі варіанти реалізації поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС».

18 квітня 2015 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Україна в європейських інтеграційних процесах» в Національній академії державного управління при Президентові України.

23 квітня 2015 р. професор О.Шнирков взяв участь у IV міжнародній науково-практичній конференції «Реструктуризація глобального простору: історичні імперативи та виклики», що відбулася в Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України, з доповіддю «Економічна асоціація України з ЄС: можливості реалізації та ризики».

24 квітня 2015 р. професор О.Шнирков взяв участь у V міжнародній науково-практичній конференції «Добробут націй в умовах глобальної нестабільності», що відбулася в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова, з доповіддю «Особливості та ризики для реалізації економічної асоціації України з ЄС».

27 квітня  2015 р. відбувся захист дисертацій М.О. Власенко на тему «Трансформація фінансового сектору країн Європейського Союзу в умовах інституційної конвергенції». Професор О.Шнирков прийняв участь у науковій дискусії.

28 квітня 2015 р. професор О.Шнирков виступив опонентом на захисті дисертації К.А.Лещенко на здобуття наукового ступеню кандидата економічних наук на тему «Екологізація економічного розвитку Європейського Союзу».

07 квітня 2015 р. керівник проекту Жана Моне підтримав ідею про надання звання почесного громадянина Європи Жаку Делору.

13 травня 2015 р. професор О.І. Шнирков приєднався до Спільноти Жана Моне.

14 травня 2015 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Можливості та виклики Угоди про Асоціацію України і ЄС» в Національній академії державного управління при Президентові України.

21 травня 2015 р. професор О.І. Шнирков взяв участь у міжнародному круглому столі «Геополітичні дилеми. Успіхи і проблеми на шляху європейської інтеграції України», організованій Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Фондом польсько-німецького співпраці, Фондом імені Роберта Боша та Фондом Братняк, із доповіддю «Зовнішні ризики економічної асоціації України з ЄС».

28 травня 2015 р. професор О.І. Шнирков взяв участь у 8-му Київському Безпековому Форумі «Цінності – шлях до безпеки (29-та історія свободи)», організованому Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

11 червня 2015 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Угода про асоціацію Україна-ЄС» в Національній академії державного управління при Президентові України.

24 червня 2015 р. професор О.І. Шнирков виступив з лекцією «Україна – ЄС – рік  після підписання Угоди про асоціацію» в рамках літньої школи, організованій Дипломатичною академією України при Міністерстві закордонних справ та Регіональним представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

27 серпня 2015 р. кафедра рекомендувала до захисту кандидатську дисертацію Ю.Данилової «Розвиток системи  регулювання банківських послуг в ЄС».

У серпні 2015 р. професор О.І.Шнирков був обраний членом вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка та членом вченої ради Інституту міжнародних відносин.

09 вересня  2015 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Україна у міжнародних інтеграційних процесах» в Національній академії державного управління при Президентові України.

Вересень 2015 р. – конспект лекцій «Конкурентна політика ЄС» розіслано у 23 навчальні заклади та наукові інституції України.

Вересень 2015 р. – навчальний план магістерської спеціалізації «Економіка європейської інтеграції» надіслано до Запорізького національного технічного університету.

29 вересня 2015 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Концептуальні основи зовнішньоекономічної стратегії України на етапі впровадження економічних реформ», організованій Торгово-промисловою палатою України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Національним університетом «Київо-Могилянська академія»,  з доповіддю «Економічна асоціація України з ЄС за умов дезінтеграційних процесів з Російською Федерацією».

06 жовтня  2015 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Україна у міжнародних інтеграційних процесах» в Національній академії державного управління при Президентові України.

15 жовтня 2015р. професор О. Шнирков звітував про виконання заходів другого року проекту на засіданні кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин.

1-2 жовтня 2015 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Грант 2015», що відбулася в Міністерстві освіти і науки України, з доповіддю «Джерела фінансової підтримки основних досліджень. Практика ЄС».

15 жовтня 2015 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Геостратегічні пріоритети України в політичній, економічній, правовій та інформаційній сферах», організованій Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з доповіддю «Зона вільної торгівлі України з ЄС за умов економічної дезінтеграції з Росією».

15 жовтня 2015 р. керівник проекту Жана Моне представив звіт про виконання проекту Жана Моне «Університетські курси з економіки європейської інтеграції»  за 2014-2015 н.р. на засіданні кафедри світового господарства і міжнародних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

27 жовтня 2015 р. керівник проекту Жана Моне представив звіт про виконання проекту Жана Моне «Університетські курси з економіки європейської інтеграції» за 2014-2015 н.р. на засіданні вченої ради Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

28 жовтня 2015 р. О.Шнирков надав інтерв’ю-консультацію для газети «Вечірні Вісті» на тему «Наслідки виборів у Польщі для України».

Жовтень 2015 р. – О.Шнирков надав відзив на автореферат  дисертації  Бояра А.О. на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук «Оптимізація міждержавних бюджетних відносин у Європейському Союзі».

9-10 листопада 2015 р.  керівник проекту Жана Моне взяв участь у Конференції Жана Моне – 2015, що відбулася в Брюсселі, Бельгія.

11 листопада 2015 р. О.Шнирков виступив з лекцією «Європейська та євразійська моделі соціально-економічного розвитку» для студентів-бакалаврів ІV курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини».

12 листопада 2015 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Україна у міжнародних інтеграційних процесах» в Національній академії державного управління при Президентові України.

19 листопада 2015 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у ІV міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні виклики розвитку світової економіки», організованій Київським національним університетом імені Тараса Шевченка (кафедра міжнародної економіки і маркетингу економічного факультету),  з доповіддю «Зона вільної торгівлі України з ЄС за умов економічної дезінтеграції з Росією».

03 грудня 2015 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у круглому столі «Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: рік перший», організованому Національним інститутом стратегічних досліджень.

09 грудня 2015 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Україна у міжнародних інтеграційних процесах» в Національній академії державного управління при Президентові України.

10 грудня 2015 р. керівник проекту Жана Моне виступив з лекцією «Угода про асоціацію між Україною та ЄС» в Національній академії державного управління при Президентові України.

15 грудня 2015 р. керівник проекту Жана Моне взяв участь у науковому семінарі «Україна на світових ринках: багатосторонні та двосторонні інструменти доступу до ринків», організованому Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Урядом Швеції, з доповіддю «Україна у міжнародних виробничих мережах: інтеграційний аспект».

15 грудня 2015 р. інформацію про здобутки перших двох років виконання проекту Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Університетські курси з європейської економічної інтеграції» за програмою Жана Моне розміщено на сайті Національного Еразмус + офісу в Україні (http://www.erasmusplus.org.ua/novyny/1127-zdobutky-pershykh-dvokh-rokiv-vykonannia-proektu-kyivskoho-natsionalnoho-universytetu-imeni-tarasa-shevchenka-universytetski-kursy-z-ievropeiskoi-ekonomichnoi-intehratsii-za-prohramoiu-zhana-mone.html).

21 грудня  2015 р. відбувся захист дисертацій Є.І.Різниченко на тему «Фінансові імперативи реалізації економічних інтересів у Європейському Союзі». Професор О.Шнирков прийняв участь у науковій дискусії.

27 грудня 2015 р. керівник проекту Жана Моне дав інтерв’ю-консультацію радіостанції «Вечірній Київ». Тема інтерв’ю «Міграційна криза в ЄС».

28 січня 2016 р. професор О.І. Шнирков виступив з доповіддю на міжнародному симпозіумі «Соціальна та економічна солідарність-український вибір», корганізованому Інститутом міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка, кафедрою світового господарства і міжнародних економічних відносин, кафедрою Жана Моне та ВГО «Українська Асоціація Економістів-Міжнародників». Тема доповіді «Solidarity Economics: New Conceptual Approach in Economic Theory».

4 лютого 2016 р. професор Шнирков О.І. дав інтерв’ю-консультацію радіостанції «Вечірній Київ» на тему «Пропозиції Великобританії щодо реформування ЄС».

11 лютого 2016 р. в інтерв’ю радіостанції «Вечірній Київ» професор О.І. Шнирков висловив своє бачення міграційної кризи в ЄС, як загрози для шенгенської зони.

15 лютого 2016 р. відбувся захист дисертацій О.І. Заяць на тему «Інституціоналізація конвергентних процесів у регіональних торговельно-економічних об’єднаннях». Професор О.І. Шнирков прийняв участь у науковій дискусії.

16 лютого 2016 р. керівник проекту Жана Моне виступив в Національній академії державного управління при Президентові України з лекцією «Україна в Європейських інтеграційних та дезінтеграційних процесах».

18 лютого 2016 р. професор Шнирков О.І. виступив з лекцією «Україна в Європейських інтеграційних та дезінтеграційних процесах» в Національній академії державного управління при Президентові України.

15-25 лютого 2016 р. розсилка монографії «Економічна асоціація України з Європейським Союзом» вченим та викладачам, а також по бібліотекам університетів України.

23 лютого 2016 р. керівник проекту Жана Моне надав рецензію на посібник професора Чужикова В.І. «Регіональна політика ЄС».

23 лютого 2016 р. професор Шнирков О.І. надав рецензію на підручник «Міжнародні економічні відносини» Мазаракі А.А. та Мельник Т.М.

25 лютого 2016 р. професор Шнирков О.І. виступив з лекцією «Зона вільної торгівлі України з ЄС за умов дезінтеграції з Росією» в Національній академії державного управління при Президентові України.

28 березня 2016 р. відбувся захист дисертацій Ю. Ю. Данилової на тему «Розвиток посткризової системи банківських послуг в Європейському союзі». Професор О.І. Шнирков прийняв участь у науковій дискусії.

30 березня 2016 р. керівник проекту Жана Моне дав телефонне інтерв’ю-консультацію радіостанції «Вечірній Київ» щодо наслідків голландського референдуму для України.

4 квітня 2016 р. керівник проекту Жана Моне представив інформацію про виконання проекту Жана Моне «Університетські курси з економіки європейської інтеграції» на засіданні вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

11 квітня 2016 р. керівник проекту Жана Моне виступив в Національній академії державного управління при Президентові України з лекцією «Україна в Європейських інтеграційних та дезінтеграційних процесах».

18 квітня 2016 р. професор Шнирков О.І. виступив з лекцією «ЗВТ України з ЄС за умов економічної дезінтеграції з Росією» в Національній академії державного управління при Президентові України.

25 квітня 2016 р. відбувся захист дисертацій К.В. Якуненка на тему «Розвиток інтеграційної взаємодії України з Європейським енергетичним співтовариством (на прикладі вугільної енергетики)». Професор О.І. Шнирков прийняв участь у науковій дискусії.

22 квітня 2016 р. на базі кафедри Жана Моне в Інституті міжнародних відносин проведено науково-методичну конференцію «Європейські студії в університетах України» за участю представників 34 вищих навчальних закладів, наукових та інших установ України. Професор О. Шнирков виступив з доповіддю «Викладання економіки європейської інтеграції в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка».

28 квітня 2016 р.  керівник проекту Жана Моне взяв участь у круглому столі «Національний бізнес у вимірі стратегічного партнерства з Європейським Союзом» в Київському національному торговельно-економічному університеті» з доповіддю «Зона вільної торгівлі України з ЄС за умов економічної дезінтеграції з Російською Федерацією».

19-20 травня 2016 р.  керівник проекту Жана Моне взяв участь у дослідницькій конференції «Трансформація діяльності центральних банків», організованій Національним банком України та Національним банком Польщі за підтримки Уряду Канади та Київської школи економіки.

19 травня 2016 р.  керівник проекту Жана Моне взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Реструктуризація глобального простору: історичні імперативи та виклики», організованій  Дипломатичною академією України при Міністерстві закордонних справ України, Програмою професійної підготовки офісу зв’язку НАТО в Україні та Координаційним офісом в Україні Турецького агенства зі співробітництва та координації при Раді Міністрів Республіки Туреччина, з доповіддю «Вільна торгівля з ЄС за умов економічної дезінтеграції з РФ».

31 травня 2016 р.  керівник проекту Жана Моне дав інтерв’ю-консультацію радіостанції «Голос Києва». Тема інтерв’ю «Зміни у трудовому законодавстві Франції».

Червень 2016 р. – О.Шнирков надав відзив на автореферат  дисертації  Свердлової Ю.О. на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук «Людський капітал в стратегії конкурентоспроможності економіки Європейського Союзу», захист якої відбудеться 1 липня 2016 р. у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

29 червня 2016 р.  керівник проекту Жана Моне дав інтерв’ю-консультацію радіостанції «Вечірні Вісті». Тема інтерв’ю «Brexit – наслідки для ЄС, світу та України».

29 червня 2016 р. керівник проекту Жана Моне  прийняв участь у дискусії на захисті дисертації  Устименко М.В. на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук «Формування міжнародних інноваційних кластерів у країнах Центральної та Східної Європи».

4 липня 2016 р.  професор О.Шнирков прочитав лекцію на Літній школі «Україна - ЄС», організованій Інститутом міжнародних відносин спільно з Українською асоціацією економістів-міжнародників, на тему «Brexit та межі трансферу економічного суверенітету в Європейській інтеграції».

5-6 вересня 2016 р. керівник проекту Жана Моне прийняв участь у Першій національній консультації з метою розробки Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі України. Захід відбувся за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, International Trade Center та Export Promotion Office.

22 вересня 2016 р. професор Шнирков О.І. представив інформацію про виконання проекту Жана Моне «Університетські курси з економіки європейської інтеграції» на засіданні кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин.

27 вересня 2016 р. керівник проекту Жана Моне представив інформацію про виконання проекту Жана Моне «Університетські курси з економіки європейської інтеграції» на засіданні вченої ради Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.